23 lipca 2014

#Hola Barcelona!


Kochani moi :) Podczas mojego pobytu tam zwiedziłam kilka bardzo ciekawych i ładnych miejsc. Miejsca te miały swoje własne historie, które były wyjątkowe i bardzo urzekające.

BARCELONA
Najpiękniejsze z miast. Urok Barcelony był zniewalający. Bardzo spodobała mi się architektura tamtejszych budynków. Brawo dla artystów, których wizje i talent pozwoliły na wybudowanie takich zniewalających budowli. Sam kościół Sagrada Familia (stworzony przez Antoniego Gaudie), dotąd nieskończony, prezentuje się rewelacyjnie. Jego fasada, wieże, historie zawarte w kamiennych murach kościoła oraz wiele innych części tego budynku razem tworzą cudowną całość. Zachwyca swym urokiem, a także bardzo interesującą historią powstawania we wcześniejszych latach. Z przyjemnością słuchałam opowieść przewodniczki na temat twórcy projektu jak i samego dzieła. Wokół tego kościoła znajdują się cudowne parki, które także mogą zachwycać. Oprócz Sagrada Familia w Barcelonie można natknąć się także na inne piękne i urokliwe miejsca. Zalicza się do nich magiczna fontanna razem z Muzeum Sztuki Katalońskiej, targ przy ulicy La Rambla, taras widokowy, Casa Batlló (czyli Dom z Kości - kolejne z dzieł Antoniego Gaudie), Plac Hiszpański (odbył się tam zjazd Harley'ów), a także wzgórze Montjuic (znajdują się tam Stadion Olimpijski i kompleks olimpijski). Wszystkie te miejsca bardzo mi się spodobały. Wyjeżdżając z Barcelony postanowiłam, że kiedyś jeszcze tam wrócę. Może nawet uda mi się tam zamieszkać ma dłużej. 
Zobaczymy :)

4 komentarze:

 1. wow zazdroszczę :) musiało być pięknie :)

  http://jzabawa11.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Joasiu masz rację. Było pięknie :) Takie miejsca są niepowtarzalne, a radość z ich odwiedzenia jest ogromna. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O kurde zazdroszczę ci! :D Cala Hiszpania jest śliczna :) A Barcelona to juz w ogóle!
  Jak było na boisku ? Strzelam że cudownie :D
  Szczęściara z ciebie!
  Pozdroski :P
  Zapraszam od nas:
  world-of-crazy-sisters.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bylo super :) Mimo że nie jestem fanką piłki nożnej czułam się zadowolona że mogę tam być :) Również pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze ♥

Podoba ci się blog? Zaobserwuj !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...